پنج نکته مهم برای شروع کسب و کار


پنج نکته مهم برای شروع کسب و کار

success

پنج نکته مهم برای شروع کسب و کار

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

شاید شما هم جزء کسانی باشید که تصمیم به راه‌اندازی یک کسب و کار جدید دارید. به عنوان یک کارآفرین، پنج نکته اصلی در راه‌اندازی یک کسب و کار حایز اهمیت است. این نکات در کتاب “هنر آغاز کسب و کار” نوشته گ.کاوازاکی به شرح زیر ارایه شده است:

  • هدف را بساز

بهترین دلیل برای شروع یک سازماندهی، ایجاد انگیزه است. ایجاد محصول یا خدماتی که برای تمام دنیا مفید باشد. بنابراین اولین وظیفه شما این است که تصمیم بگیرید چگونه می توانید انگیزه و معما ایجاد کنید

۲-طرح عبارات هماهنگ و دلنشین

عبارات اداری را فراموش کنید، آنها طولانی، خسته کننده و غیر ضروری هستند. کسی نمی‌تواند همیشه آنها را به خاطر داشته باشد. چه برسد به اجرای آنها. در عوض معانی خودتان را در نظر بگیرید و از آنها عباراتی شیرین و هماهنگ بسازید. این کار تیم شما را در مسیر درستی قرار می‌دهد.

۳-شروع به حرکت

شروع به ایجاد و عرضه محصول یا خدمت خود کنید. به مفتول‌های لحیم کاری، مبدل‌ها، چکش‌ها، اره‌ها و اتوکد فکر کنید! هر ابزاری که از آن برای ساخت محصولات و خدمات استفاده می‌کنید. بر نوشتن و برنامه ریزی تمرکز نکنید.

۴-مدل کسب و کارتان را تعریف کنید

مهم نیست که می‌خواهید چه نوع سازمانی را راه‌اندازی کنید. شما باید راه کسب درآمد را تعیین کنید. بزرگترین ایده، فناوری، محصول و یا خدمات بدون مدل کسب و کار پایدار، کوتاه مدت خواهد بود.

۵-ساختن یک شبکه (شاخص‌ها، فرضیات و وظایف)

گام نهایی تدوین سه لیست است. الف-شاخص‌های مهمی که باید ببینید. ب-فرضیاتی که در مدل کسب و کار شما ساخته شده‌اند. ج-وظایفی که در انجام یا ایجاد یک سازمان نیاز دارید. این عوامل باعث ایجاد نظم و ترتیب شده و سازمانتان را در اتفاقات ناخوشایند طول مسیر حفظ می‌کند.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

جدیدترین مطالب

ثبت دیدگاه

2 × یک =