ban

با هم بودن آغاز است، با هم ماندن پیشرفت  و  با هم کار کردن موفقیت است

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
دکتر داود فدایی، مدیر عامل                  

دکتر فدایی به عنوان یک عضو هیئت علمی همواره فعالیت اجرایی را بر انبوه فعالیت‌های تئوریک دانشگاه ترجیح داده‌اند. ایشان پس از اتمام تحصیلات خود در آلمان، در رشته مهندسی مکانیک، ارایه خدمات در صنعت  و کسب و کار ایران را ادامه دادند.

پیام زیر چکیده تجربیات ۲۵ ساله ایشان در حوزه صنعت، نوآوری و کسب و کار مهارتی است:

اشتغال مهارتی و حفظ کسب و کار یکی از اساسی ترین موضوعات در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه به شمار می‌رود. در کشورهای توسعه یافته، اقتصاد  تعیین کننده خط مشی‌هاست در حالی که قوانین حمایتی از بنگاه‌های اقتصادی و کسب و کارهای کوچک در کشورهای در حال توسعه‌ای نظیر ایران بسیار اندک و از لحاظ اجرایی در وضعیت نامناسبی است.

از طرفی با وجود پتانسیل بالای نیروی جوان  متخصص،  متاسفانه قشر عظیمی از آنها فاقد اشتغال متناسب با تخصص خود می‌باشند و بعضا نیز فاقد مهارت های لازم کسب و کارند. در  ایران هیچ ارتباطی بین نیازهای واقعی بازار کسب و کار با  آموزش و تحقیقات برقرار نیست. دانشگاه‌ها در راستای اهداف مقاله نویسی خود در مرزهای دانش  فعالند و جامعه در صنعت، اقتصاد، کسب و کار کوچک و مهارت نیاز شدید به بهبود  وضع موجود دارد. وظیفه برقراری این ارتباط تاکنون در کشور بصورت واقعی برعهده هیچ سازمانی نبوده است. هرساله میلیاردها تومان بودجه صرف دانشگاه‌ها می‌شود و رتبه‌های برتر مقاله نویسی  را کسب می‌کنیم؛ اما در تولید ثروت از دانش و کسب و کار کوچک مهارتی هنوز اندر خم یک کوچه‌ایم.

بر آن شدیم تا  شبکه مراکز خدمات نوآوری را به منظور رفع این معضلات راه اندازی نماییم. در این شبکه راهبردی نیروهای فکری، تولید، توزیع و بازرگانی در دوره‌های کوتاه مدت کاربردی آموزش یافته و گرو‌ه‌های مولد برای کسب و کارهای کوچک پرورش می یابند. در  این طرح همچنین با هدف حمایت از کسب وکارهای کوچک و متوسط، توان نوآوری هر بنگاه سنجیده شده و راهکارهایی نوآورانه در جهت رفع مشکلات ارایه می‌شود. ضمنا با بکارگیری قشر دانشگاهی،  ارتباط دانشگاه با صنعت نیز عملی می‌گردد.

تمامی این  خدمات در هلدینگ NET حاصل همکاری تیم تخصصی مجرب و همدلی است که عاشقانه کارهای محوله  را به نحو شایسته اجرا   می نمایند. شعار این تیم مشاهده موشکافانه نیازهای محیطی کسب و کارهای کوچک و متوسط است و در قالب توانمندی خود پاسخ های مناسب، سریع و کیفی را ارایه می دهند.

رمز موفقیت ما سخت کوشی، تیزهوشی و انعطاف پذیری بالاست. عشق ما همراه شدن با افرادی است که در شبکه ما توانمند شده، کسب و کار نوآورانه کوچک خود را راه اندازی نموده یا در صدد توسعه فعالیت‌شان هستند.

مهندس آزاده عباسی، مدیر پژوهش 

فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی شیمی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر که  پس از اتمام دوران دانشگاه،  فعالیت در دنیای کسب و کار را به ادامه تحصیل ترجیح داد. وی پژوهش را جوهره اصلی خود می‌داند اما نه آنچه در کتاب‌ها  و مقالات خلاصه شود، پژوهش کاربردی که به صورت تجاری در کسب و کار درآید.

خلاصه‌ای از یازده سال تجربه شغلی وی در ایران را  از زبان خودش بشنوید:

یکی از اهدافی که هر شخص در زندگی پس از فارغ التحصیلی  دنبال می کند، پیدا کردن شغل و کسب درآمد از آموزه‌های خود است. برای برخی شغل دولتی نهایت آرزوست، برخی  راه اندازی  کسب و کار کوچک  خود و برخی دیگر…..! زمانی که اولین  فعالیت خود را در سازمان دولتی  تجربه کردم، بسیاری از افراد به من تبریک گفتند، هر چند فعالیت در این بخش نکاتی را به من آموخت اما برای من که آزادی عمل در کار بسیار اهمیت داشت،  ادامه فعالیتم را  به بخش خصوصی کشاند. پویایی، جنگیدن، از پا ننشستن، اهمیت خروجی کار و نه وقت گذراندن همه آنچه بود که در این بخش یافتم.

 مهمترین عامل  ادامه دار بودن  فعالیت من در این موسسه که بخش اعظم تجارب کاریم را شکل داد، عشق به کار  بود. اگر در این مدت تفکری غیر از این داشتم مسلما با مشکلات بسیاری که شاخص ترین آن فرسودگی ناشی از کار بود مواجه  می شدم. درک روح کار و پرواز فکر به فراتر از آن، تعاریفی که در دنیای عادی شغلی تعریفی برای آن نیست. پرورش توانمندی‌ها، یادگیری مداوم و جستجو اصول کلیدی موفقیت و اعتقاد من در مدت فعالیتم در کسب و کار خصوصی  است.

فقط یک نکته را همیشه به فارغ التحصیلان گوشزد می کنم: فعالیتی را برای کسب و کار خود انتخاب کنید که به آن اعتقاد دارید و روح شما به آن سمت حرکت می‌کند. انبوه آنچه در دانشگاه می‌آموزید، صرفا یک راهنماست، در محیط کسب و کار باید ماهر باشید، مهارت نرم افزاری عمومی و تخصصی، مهارت درک زبان دوم، مهارت ارتباطی و اجتماعی.  عنوان دانشگاهی شما ملاک فعالیت موفقیت شما در یک شغل نیست. تواضع همراه با پشتکار و تفکر شما را به آنچه می‌خواهید می‌رساند.

مهندس مسعود حاجی میرزا حسن مستوفی، مدیر فنی و آموزش مهارتی

عضو هیئت مدیره و مشاور فعالیت‌های حوزه کسب و کارهای مهارتی خورشیدی. وی در طول نه سال همراهی پویا، مسئولیت اجرایی مرکز خدمات نوآوری مدیریت ساختمان و امور مرتبط با کسب و کارهای برق و آبگرمکن خورشیدی را بر عهده دارند. پیام وی به کلیه افراد جویای کار :

” مهارت فنی اصل اساسی در کسب و کار و یافتن  شغل برای افرادی است که این پتانسیل را  درون خود یافته‌اند. اگر این عنصر را در کنار صداقت و اخلاق مناسب کاری بیاموزید، همواره در هر کسب و کاری، جایی برای شما هست

مهندس مطهره فدایی، مدیر حوزه طراحی و گرافیک

یکی از اعضای  موسسه که پس از فارغ التحصیلی، پویا بودن و فعالیت در محیط کسب و کار را به عنوان بخشی از زندگی خود برگزید. در طول پنج سال فعالیت، وی تفکر ساختار شکنانه و انعطاف پذیری را از جمله اصول اصلی کسب وکار و موفقیت خود می‌داند. وی اعتقاد دارد:

داشتن تفکر خلاقانه برای هر طراح  از نکات کلیدی است. تنها در صورتی می‌توانید پتانسیل خلاقیت و ذوق هنری خود را گسترش دهید که بصورت هدفمند آنرا در راستای مناسب و کسب و کار مورد علاقه‌تان جهت دهی نمایید. به خود ایمان بیاورید و راه دل را دنبال نمایید

و…

ما پروژه‌های خود را بصورت برون سپاری  از طریق شبکه متخصصین در حوزه‌های مختلف انجام می‌دهیم.  اگر شما هم  توانایی پیوستن به تیم پویا و خلاق ما را دارید که تعهد، صداقت و انعطاف پذیری را  اصل  کسب و کار می‌دانید،درخواست همکاری را هم اینک ارسال نمایید.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.